فراخوان کمپین حمایت از کبودوند – کمیته فرانسه


شنبە ٢١ ژوئیە یکصدا خواستار سلامت و آزادی کبودوند و دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی شویم!

21 ژوئیه با برگزاری تجمع اعتراضی و سراسری از کبودوند و دیگر زندانیان سیاسی حمایت خواهیم کرد.

محمد صدیق کبودوند، موسس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از 6 خرداد سال جاری مصادف با 26 می برای دیدار با فرزندش که به بیماری خونی صعب العلاج مبتلا ست دست به اعتصاب غذا زده است.

دبیرسازمان حقوق بشرکردستان به دلیل نا امید شدن از توجه مسئولان قضایی جمهوری اسلامی به خواست قانونی و انسانی اش این بار در اعتراض به نقض حقوق مليت ها و اقليت هاي مذهبي زندانی در ايران از شنبه شب 24 تیر دست به اعتصاب غذای خشک زد. همسر وی در ملاقاتی که روز یکشنبه با کبودوند داشت حال او را بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت کبودوند حتی قادر به تکلم نیست.

شخصیتها و تشکلهای سیاسی و مدنی تلاش کردند تا با نوشتن نامه از این فعال حقوق بشر کرد بخواهند که اعتصاب غذایش را متوقف کند.

محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار کرد روز دوشنبه 26 تیرماه 1391 مصادف با 16 جولای 2012 طی ملاقات با خانواده اش اعلام کرد برای ادای احترام به تمام کسانی که از وی درخواست پایان اعتصاب غذا کرده بودند به اعتصاب غذای خشک پایان می دهد اما همچنان در اعتصاب تر باقی خواهد ماند.

تشکلها و فعالین مدنی و حقوق بشری بر این  باورند کە دیالوگ و راەحلهای مدنی تنها وسیلە رفع تبعیض و نابرابری در جامعە است. کبودوند، نرگس محمدی، نسرین ستوده، بهمن احمدی امویی و بسیاری دیگر از فعالان در بند در ایران نیز نماد چنین گفتمانی هستند. کبودوند در طی ٥ سالی که از زندانش می گذرد بە بیماریهای حادی مبتلا  شدە است و برای معالجە و درمان خویش و دیدار با فرزند بیمار خود بطور مکرر تقاضای مرخصی استعلاجی کردە کە با همە آنها مخالفت شدە است.

کبودوند این بار در اعتراض به نقض حقوق مليت ها و اقليت هاي مذهبي زندانی در ايران دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است. وی با ادامە این اعتصاب بە عنوان تنها راه باقی ماندە برای اعتراض بطور جدی جان خود را بەخطر انداختە است.

بهمین دلیل نیز کمپین حمایت از کبودوند، از همگان در هرجا که هستند خواسته است که روز شنبه آینده در یک تجمع اعتراضی، حمایت خود را از کبودوند، نرگس محمدی، نسرین ستوده و دیگر زندانیان مدنی و سیاسی و خواستەهای قانونی و انسانی شان اعلام کنند.

با این اقدام خواست زندە ماندن کبودوند، نرگس محمدی و دیگران و نیز آزادی شان را فریاد خواهیم زد و خطاب به جمهوری اسلامی می گوییم که مسئولیت وارد شدن هرگونه صدمه به تندرستی و جان کبودوند و دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی متوجه نهادهای قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

بدیهی است پافشاری و لجاجت دشمنانه ی مسئولین جمهوری اسلامی در مخالفت با خواستەهای قانونی کبودوند را نمی توان تحمل و نباید قبول کرد و با تاکید مجدد بر تقاضای خود مبنی بر توقف اعتصاب غذا بە پدر حقوق بشر کردستان خواهیم گفت کە پیامش بە ما رسیدە و در پشتیبانی از وی یکصدا آزادیش را می خواهیم.

گستردگی و همزمانی تجمعهای ما با شیوەهای مدنی، بی شک سبب خواهد شد تا پیام کبودوند و صدای حمایت ما از وی و سایرزندانیان رساتر طنین انداز شود.

در همین راستا «کمپین حمایت از کبودوند – کمیته فرانسه» روز شنبه 21 ژوئیه تجمعی را ساعت 18 تا 20 در میدان آزادی ها و حقوق بشر پاریس برگزار خواهد کرد

حمایت کنندگان از تجمع در پاریس تا این لحظه:

کمیته مستقل ضدسرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

انجمن کردهای مقیم فرانسه

سخنرانان

1: دکتر عبدالکریم لاهیجی، نایب رئیس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و رئیس جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران

2: عزیز ماملی، دبیر انجمن کردهای مقیم فرانسه، مترجم، ناظر سیاسی

3: نماینده عفو بین الملل

4: منصور تیفوری ،  نویسندە و مترجم

5: سوسن محمدخانی غیاثوند، نماینده ی کمپین حمایت از کبودوند در فرانسه-  قرائت قطعنامه کمپین

محل و زمان برگزاری تجمع در پاریس:

فرانسە

 • پاریس /Paris (ساعت ١٨:٠٠ تا ٢٠:٠٠)

  میدان آزادی ها و حقوق بشر

Paris- metro 9 et 6 trocadero

 سوسن محمدخانی غیاثوند

Kurdnews4@gmail.com

Advertisements
این نوشته در آکسیونها ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s