وضعیت کبودوند نگران کنندە است


بیانیە شمارە ٤:  کبودوند ٤٦ روز است در اعتصاب غذا است و از خوردن هرنوع غذا و گرفتن سرم امتناع می کند

کبودوند با انگشت گذاشتن روی کمترین حق قانونی زندانیان کرد یعنی «مرخصی از زندان»، بعد از سپری کردن ١/٢ زمان محکومیت خود(٥ سال)، ملاقات و رسیدگی بە بیماری فرزند خویش را درخواست کردە است.

کبودوند بعد از نوشتن دست کم ١٠ نامە برای مرخصی جهت معالجە خود و ملاقات پژمان فرزند بیمارش، از ٦ خرداد ماە دست بە اعتصاب غذا زدە است. بر اثر این اعتصاب دوهفتە است کە بە عفونت کلیوی نیز دچار شدە و چند بار نیز جهت مداوا بەدرمانگاە بردە شدە است. تا بحال کبودوند از پذیرفتن توصیە پزشکان درمانگاە و گرفتن سرم غذایی خودداری کردە است. کمپین و خانوادە کبودوند از هفتە پیش درخواست توقف این اعتصاب غذا را کردەاند و در این راستا پژمان نیز آمادە بود با حال بیمار خود بە ملاقات «دوشنبە» پدر رفتە و از او تقاضآ کند کە اعتصاب خود را متوقف سازد. اما دیروز تندرستی پژمان برای ملاقات و رفتن بە زندان مساعد نبود. پریناز حسنی بعد از ملاقات دیروز در زندان اوین با کبودوند، وضعیت همسر خود را بسیار نگران کنندە توصیف کرد و گفت:» چشمهای کبودوند گود رفتە بود، و بشدت ضعف جسمی داشت».

پشتیبانی همە جانبە نهادها و فعالین مدنی و سیاسی کرد و همبستگی جامعە حقوق بشری ایرانی در طی این مدت ابعاد گستردەای داشتە است. حمایتها از خواست محمد صدیق کبودوند چە در داخل و چە در خارج کردستان از یک طرف ناشی از اهمیت بنیانگذار سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان برای  مردم حق شناس است و از طرفی در جهت افشای تبعیض نهادینە و فشارهای مضاعف بر زندانیان کرد در ایران است.

کمپین حمایت از کبودوند بار دیگر ضمن تاکید بر خواستە کبودوند مبنی بر ملاقات فرزند خود و برخورداری قانونی از مرخصی زندان کە کمترین درخواست یک زندانی سیاسی و حقی قانونی است، از همە افراد و نهادهای مدنی و حقوق بشری درخواست می کند کە با پیگیری درخواست کبودوند  و همبستگی با وی، رفتار غیر قانونی مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی در قبال پایەگذار سازمان حقوق بشر کردستان و دیگر زندنیان سیاسی کرد را محکوم کنند.

کمپین حمایت از کبودوند،  ٢٠ تیر ١٣٩١

Advertisements
این نوشته در بیانامەها ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s